Ana Sayfa Bölge Haberleri 2. Mena Doğu Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi

2. Mena Doğu Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi

12
0
Paylaş

Zirve öncesi düzenlenen ön çalışma toplantısı için Ordu’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcıları İnanç Özçakmak ve Ahmet Ali Temurci başkanlığındaki heyet, Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti.

Vali Yavuz, ziyarette yaptığı konuşmada, Ordu’nun, son dönemde büyük gelişme gösterdiğini belirterek, “Ordu, Karadeniz’de parlayan bir yıldız gibi duruyor. Daha önce Karadeniz’e gelmemiş, ilk defa Karadeniz’de görev yapan birisi olarak, Karadeniz’i gezdiğimde hiç tartışmasız önümüzdeki 10 yıl içerisinde Samsun ve Trabzon’dan sonra en çok gelişmeye açık ve adından en fazla söz ettirecek bir şehir olarak görüyorum.” dedi.

Ordu’nun son dönemdeki bu çıkışının Giresun’daki gelişmeyi daha fazla arttıracağını dile getiren Yavuz, “Giresun’un gelişimi, Ordu’nun menfaatinedir. Biz yaklaşımımızı tamamen ‘kazan-kazan’ politikası üzerine kuruyoruz. Dolayısıyla bizim Ordu olarak kurduğumuz bu yaklaşımın, bölgede her kesim tarafından da benimsenebileceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın