Ana Sayfa Ordu Fatsa Mezbaha ve Hayvan Pazarının Kaba İnşaatı Tamam

Fatsa Mezbaha ve Hayvan Pazarının Kaba İnşaatı Tamam

6
0
Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yapım çalışmaları devam eden tesisin kurban sezonunda hizmete gireceğini söyledi.

Fatsa Mezbaha ve Hayvan Pazarı Projesi çalışması 2017 yılının Nisan ayında başladı. Mezbaha ve Hayvan Pazarı Projesi 55 dönüm arazi üzerine yapılıyor ve 2 bin 500 metrekare alanı Padok (Kesilecek hayvan bekletilen yer) ve kesimhanesi olan 4 bin metrekare alanda hayvan pazarı olarak inşa ediliyor. Hayvan pazarı binasının çelik imalatı ve kenet çatı imalatı tamamlandı. Mezbaha binasının ise betonarme imalatı, çelik çatı imalatı tamamlandı ve artık ince imalata geçildiği öğrenildi. Projede tam teşekküllü arıtma binası, 3 adet dezenfekte tüneli, deri deposu, gübre deposu ve su deposu da bulunuyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa Mezbaha ve Hayvan Pazarının kurban sezonunda hizmete gireceğini belirterek, “Tesisimiz, hem kesimhane hem de hayvan pazarı olarak hizmet verecek. Mezbaha bölümünde günlük 200 adet büyükbaş ve 500 adet küçükbaş hayvan kesimi yapılabilecek. Hayvan pazarımız da 500 adet büyükbaş ve 500 adet küçükbaş hayvan barındırma kapasitesine sahip olacak. Fatsa ve çevresine çok büyük katkı sağlayacak olan Mezbaha ve Hayvan Pazarı projesi şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Bir Cevap Yazın