Ana Sayfa Bölge Haberleri KKTC Karadeniz Kültür Derneği ‘Oyuna Gelmeyeceğiz’

KKTC Karadeniz Kültür Derneği ‘Oyuna Gelmeyeceğiz’

10
0
Paylaş

Son dönemde yaşanan toplumu bölmeye yönelik hamleleri dikkatle izlemekteyiz. Provokatör gazete önünde yapılan eylem sonrası görülen davayı etki altına alma çabaları’da gözümüzden kaçmıyor.
Hakkında devlet malına kasti zarar vermek ve polis memurlarının yaralanmasına neden olmaktan onlarca davası olan bir sendikanın, üstelik yaptıkları eylemlerden dolayı üyelerinin hiçbir zaman tutuklanmamasına rağmen bu davaya müdahil olma çabası, barolar birliğinin hiçbir tehdit olmadığı halde “korkmuyoruz” açıklamasıyla yargıyı etki altına alma uğraşı ve son olarak davayla alakasız bir avukatın, stajyer elemanlarınıda toplayarak salonu doldurup tutuklu yakınlarının davayı izleyip sevdiklerini görmesine engel olup oradaki insanları germe gayesi ve saçma sapan açıklamaları kimlere hizmet ettiklerini gözler önüne sermektedir. Uyuşturucu meselesinden dolayı henüz okul çağındaki gençlerin bir insanı vahşice öldürülmesine tek kelime etmeyip gençlerimize ne oluyor diye sorgulamayanlar her ne hikmetse bu davanın takipçisi olmuş.
Sürekli toplumsal barış ve halkların kardeşliğinden dem vuranlar yaptıkları açıklamalarla kutuplaşmaya çanak tutmaktadırlar. Biz bu kirli oyunun parçası olmayacağız. Unutulmamalıdır ki adil olmayan düzende toplumsal barış olmaz. Adalet, yasaların herkese eşit uygulanmasıyla sağlanır.

Murat Zeki CİVELEK
KKTC Karadeniz Kültür Derneği
Genel Başkanı

Bir Cevap Yazın