Ana Sayfa Manset Rize Bal Ligi Saval Ligi’ne Döndü

Rize Bal Ligi Saval Ligi’ne Döndü

17
0
Paylaş

Bugün Derepazarı stadyumunda oynanan bal ligine terfi maçında Ardeşenspor son on dakikaya 2-0 önde girmesine rağmen çayelispor son dakikalarda kazandığı goller ile maçı 2-2 getirdi.

Uzatmalara giden maçta sonuç değişmeyince penaltı atışları sonucu çayelispor maçı kazanınca tekrar bal liginde mücadele etmeyi hak kazandı.. Ama burada haksız olan bir olay var.. bir taraf da rize amatörde grubunda şampiyon olacaksın ondan sonra play off maçları oynayıp orda da şampiyon olacaksın…ondan sonra bal liginde küme düşen takımla tek maç yapacaksın kaybedip tekrar geldiğin yere döneceksin.. bu nasıl futbol adaleti..bir kere ortada bal ligin de oynayan bir takım ile güç ve kalite farkı var.. adam orada hiç bir emek göstermemiş zaten küme düşmüş..diğer tarafdan adam dereyi geçti denizleri geçti… geldi bir tek maç ile maçı ver..bir kere federasyon bu yanlışlığı kesinlikle düzeltmeli…burada ardeşen takımına olduğu gibi diğer illerde de bu durumda olan takımlara yazık oluyor..
maça gelince ardeşen kalecisi harika biir maç çıkardı ..maç boyunca etkili olan çayelispor 2-0 yenik duruma düşmesine rağmen genç oyunculardan kurulu olmasının semeresini gördü..bana göre ardeşen takımın teknik adamı bahadır hoca 2-0 öne geçtik den sonra zaten yaşlı oyunculardan kurulu takımında son dakikalarda iyi oyundan düşmesine rağmen oyuncu değişikliği yapmayınca maçı kendi eli ile rakibe teslim etti.. oysa orta sahaya iki oyuncu alsaydı maçı rahat kazanabilirdi…
diğer taraf dan seyircilerin fanatikliğini de anlamış değilim..rizenin iki takımın maçında özellikle çayeli taraftarlarının taşkınlığı galibiyete gölge düşürdü…sahaya atılan koltuklar.. ve daha sonra ardeşen seyircisinin atmış olduğu su şişeleri bu güzel maça yakışmadı..

Hasan KARAAHMETOĞLU

Bir Cevap Yazın