$ DOLAR → Alış: 3,75 / Satış: 3,76
€ EURO → Alış: 4,69 / Satış: 4,71

Şehit Ateşi Samsun’a Düştü

Şehit Ateşi Samsun’a Düştü
  • 10.02.2018
  • 35 kez okundu

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatında, hainlerle çıkan çatışmada Samsunlu Uzman Çavuş Burak Akalın şehit oldu. Şehit olan askerimize Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar dileriz. Milletimizin başı sağolsun..

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında art arda gelen şehit haberleri tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Şehitlerden piyade uzman çavuşlar Burak Akalın ile Hüseyin Şahin ile Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman’ın Samsunlu oldukları açıklandı.

BABAEVİ ULUGAZİ MAHALLESİ’NDE

‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında çıkan çatışma sonucu şehit düşen 3 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın’ın acı haberi Samsun’da yaşayan ailesine ulaştı. Şehitin babası Ekrem Akalın Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde cenaze hizmetlerinde şöfor olarak görev yaptığı ve Çarşamba Epçeli köyünden olduğu öğrenildi. Samsun’un İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan ve ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında, Afrin’de devam eden operasyonlarda görev alan bekar Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın, çıkan çatışmada şehit düştü.

ACI HABERİ KAYMAKAM VERDİ

Şehidin ailesine acı haberi İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz ve askeri yetkililer verdi. Şehidin annesi Aysel ve babası Ekrem Akalın fenalık geçirirken, şehidin evine Türk bayrakları asıldı. 1 kız kardeşinin olduğu öğrenilen şehidin 2015’de göreve başladığı ve Bitlis’in Tatvan Komando Taburu’nda görevli iken Afrin’e gittiği öğrenildi.

HAVZALI UZMAN ÇAVUŞ

Suriye’nin Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda şehit düşen bir diğer askerimiz ise Samsun’un Havza İlçesi’nden Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin. Şehidin eşinin Tatvan’da olduğu ve polislik mesleğini bıraktığı öğrenildi.

PİLOT YÜZBAŞI DA SAMSUNLU

Afrin’de devam eden operasyonlar sırasında ATAK tipi bir helikopterin kırıma uğraması sonucu şehit olan Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman’ın da Samsun doğumlu olduğu açıklandı.

ACI HABER EŞİNE VERİLDİ

Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman’ın başkentteki eşine acı haber verildi. Şehit Kahraman’ın kayınpederinin Mamak İlçesi Balkiraz Mahallesi’ndeki evine giden askeri yetkililer, eşi Duygu Kahraman’a acı haberi sağlık görevlileri eşliğinde verdi. Haberi alan ailenin yakınları ve akrabaları eve gelerek taziyede bulunurken, bazılarının ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Şehidin kayınpederinin evine ise Türk bayrağı asıldı. Şehit Kahraman’ın ailesinin İzmir’de yaşadığı ve babasının emekli polis olduğu, şehidin eşi Duygu Kahraman’ın ise Orta Doğu Teknik Üniversitesinde (ODTÜ) araştırma görevlisi olarak görev yaptığı öğrenildi.

ANNE VE BABASI İZMİR’DE

Şehit Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman’ın İzmir’deki anne ve babasına da acı haber ulaştı. Şehit Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman’ın şahadet haberi, askeri yetkililer tarafından İzmir’in Bornova ilçesi Atatürk Mahallesinde ikamet eden babası Uğur Salim Karaman ile annesi Ayşe Karaman’a verildi. İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep de şehidin baba ocağına geldi. Karaman’ın evine Türk bayrakları asıldı.

CENAZE YARIN İZMİR’DE

Evli olan Karaman’ın Ankara’da yaşadığı bildirildi. Karaman’ın cenazesinin yarın İzmir’de Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde kılanacak namazın ardından Kadifekale Şehitliği’nde defnedileceği bildirildi. (md) Samsunlu Şehit Uzman Çavuş Burak Akalın.

Samsun Haber | Samsun Gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın