Ana sayfa Giresun Vali Sarıfakıoğulları, Okuma Yazma Kursunu Ziyaret Etti

Vali Sarıfakıoğulları, Okuma Yazma Kursunu Ziyaret Etti

1
0
PAYLAŞ

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yurt genelinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Giresun Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce ilimizde açılan okuma yazma kursunu ziyaret etti.

Eşi Hanımefendi Dr. Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte okuma yazma sınıfını ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, kursiyerlerle sohbet ederek, okuma çalışması yaptırdı. Kursiyerlerin okuma yazmada kat ettikleri mesafeden duyduğu memnuniyeti belirten Vali Sarıfakıoğulları, kendilerini çabalarından ve isteklerinden dolayı kutladı.

Kursiyerlere öğrenmenin yaşı yoktur, bununda en güzel örneğini sizler sergiliyorsunuz diyen Vali Sarıfakıoğulları, hedeflerinin okuma yazma bilmeyen herkese okuma yazma öğretmek olduğunu ifade ederek, Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri Hanımefendi tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yapılan çalışmalar hakkında Hal Eğitim Merkezi Müdürü Harun Karabürk’ten bilgi aldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 01/09/2017-12/03/2018 tarihleri arasında Giresun Merkez ve köylerinde 43 okuma yazma kursu düzenlendiğini belirten Karabürk, açılan bu kurslara 506 kişi katıldığı bilgisini verdi. Giresun ilinde okuma yazma bilmeyenleri tespit etmek amacıyla merkez okullarında öğrenim gören öğrencilere form dağıtıldığını, aile ve akrabalarından okuma yazma bilmeyenleri bildirmelerinin istendiğini belirten Karabürk, tespit edilen kişilerle iletişime geçilerek kendilerine en yakın okulda Okuma Yazma kursları düzenlendiğini, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce alanda okuma yazma bilmeyenlerin tespiti ve bu kişilerin okuma yazma kurslarına kayıtları yapılması amacıyla tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Hedefin, okuma yazma bilmeyen herkese okuma yazma öğretmek olduğunu kaydeden Vali Sarıfakıoğulları, kursiyerlere başarılar diledi.

Bir Cevap Yazın