Ana Sayfa Bölge Haberleri Yerli Hamsi 10 TL’ye Düştü

Yerli Hamsi 10 TL’ye Düştü

15
0
Paylaş

Ordu’nun Fatsa ilçesinde hamsinin fiyatı 10 TL’ye kadar düştü. İlçedeki balıkçılar vatandaşların balık için hücum ettiğini fiyatın bundan daha aşağıya inmeyeceğini söylüyor.

Fatsa ilçesinde hamsi’nin fiyatı 10 TL’ye kadar düştü. Hamside bu yıl taban fiyatın 10 TL olduğunu söyleyen balıkçılar, bu fiyatın altına hamsinin fiyatının düşmeyeceğini söylediler.

Fatsalı balıkçılardan Ufuk Aygün, “Hamsi fiyatları uzun zamanın ardından 1o TL’ye düştü. Son gerçekleşen avlarda yerli hamsi çıktı ve bizlerde hemen fiyatını 10 TL’ye kadar düşürdük. Bu fiyat artık hamside taban fiyattır. Uzun zaman 15 ile 20 TL arasında fiyatlar değişti. Vatandaşlar yerli hamsiyi almak için adete hücum ettiler. İnşallah hamsi bol çıkarda vatandaşlarda bu fiyatlardan hamsiyi sofrasına götürür” dedi.

Vatandaşlar hamsinin ucuzlamasını istiyor

Hamsi almak için fiyatların düşmesini beklediğini söyleyen Okan Karaca isimli vatandaş, “Uzun zamandır sofralarımızda hamsiyi göremedik. Bunun nedeni ise fiyatlarının yüksek olmasıydı. Yerli hamsinin fiyatının düşmesi bizleri hemen balıkçılara koşturdu. İnşallah fiyatlar düşer de bizlerde bol balık yeriz” diye konuştu.

Kaynak: Dunya.com

Bir Cevap Yazın